Türkiye’de acil durumlarda aranacak birçok 3 haneli numara vardır. Bunların başında 110 alo itfaiye, 156 alo jandarma, 155 alo polis imdat ve 112 alo acil çağrı merkezi gibi çeşitli numaralar gelir. Bu tarz numaraları ararken fazla meşgul etmeden hızlıca konuyu anlatıp kapatılmalıdır çünkü acil numaralar olduğu için diğer yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarda düşünülmelidir.

112 Alo Acil Çağrı Merkezi Nedir?

112 acil çağrı merkezi sağlık durumlarında ihtiyaç duyulan bir numaradır. Her Türk vatandaşının rahatlıkla bu numaraları çevirerek ulaşabileceği ve 112 acil çağrı merkezinde çalışan kişilerin hazır halde olduğu bir yerdir. Çoğu insan 3 haneli numaraları çevirirken karıştırıp farklı yerleri arayabiliyor hatta bu sebepten dolayı ihtiyaçlarına çare bulamıyorlar. 112 çağrı merkezinde çalışan kişiler yardımıyla 112 ekibine ulaşabilme imkanı sağlanır.

112 Çağrı Merkezi Çalışma Şartları Nelerdir?

 • Çalışma saatleri 12 saat çalışma 24 saat izin, 12 saat çalışma 72 saat izin şeklindedir.
 • Çalışma saatleri atanan şehre göre de değişmektedir. Mesai saatleri görevlere göre de değişmektedir.
 • Mola saatleri 3 saattir ama herkes aynı anda ve o kadar 3 saat boyunca molasını kullanamaz. Dönüşümlü şekilde molalar kullanılır.
 • Bayram veya hafta sonu tatili yoktur. Nöbet usulü çalışıldığı için sadece bayramlarda çalışan personeller fazla mesai ücreti alırlar.
 • Maaşları oldukça yüksektir.

112 Alo Acil Çağrı Merkezi Nasıl İşler?

  • Öncelikli olarak 112 numaralı hat aranır.
  • Daha sonra telefonun karşısı da çağrı alıcısı çıkar.
  • Hasta veya hasta yakını telefonda karşıdaki kişiye bilgiyi aktarır.
  • Çağrı alıcısı gerekli kişiye yönlendirir.
  • Hasta veya hasta yakını aktırılan kişiye bilgileri söyledikten sonra acil bir durum ise doktora yönlendirilir.
  • Doktor tarafından telefondan muayene edilir.
  • 112 ekibine haber verilerek hastanın olduğu yere ulaşım sağlanır.

112 Çağrı Merkezi Personel Alımları, İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu kadar çok nüfuslu ülkede 112 Çağrı merkezleri de oldukça yoğundur. Yoğunluğa göre daha çok personel ihtiyacı vardır. Bu tarz işlere başvuru yapmak için öncelikli olarak, devletin resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra başvuru formu kısmına gelerek detaylı bilgiler doldurulmalıdır.

Alım süreci yoğunluğa göre değişmektedir. Başvuru formu eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır. Sağlık konusunu ilgilendiren bu tarz işlere başvururken aktif ve enerjisi bol olacak şekilde olmalıdır. Telefonun karşındaki kişiler acil ve yardıma ihtiyacı olan kişilerdir. Bu sebeple aynı hassasiyeti göstermek gerekir. Planlı ve özenli çalışılmalıdır.

Nöbet usulü çalışan işlerde uyku düzeni, normal yaşam tarzı biraz daha değişiktir. Bunu bilerek başvuru yapışmalıdır. İş başvurusu yaparken yaş, erkek veya bayan kriterlerine bakılmaz. Yeterli puanı aldıktan sonra herkes rahatlıkla başvuru yapabilir.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/112-cagri-merkezi-is-basvurusu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like