Günümüzdeki beslenme alışkanlıklarında gün içerisinde tüketilen çay, kahve ve sigara dişler üzerinde kalıcı lekeleri meydana getirmektedir. Bu lekeler standart diş temizleme işlemi ile temizlenebildiği gibi bazen dişlerin doğal rengini koyu bırakabilir.

​​​​Diş beyazlatma işlemi oluşan bu yapısal koyu renkleri açmak için uygulanan bir tedavi olmaktadır. Herhangi bir anestezi uygulaması gerekmeden dişler üzerine uygulanan kimyasalla sayesinde doğal diş rengi 1 ya da 2 ton açılabilmektedir. İşlem lazerle desteklenir ise açılma daha hızlı ve kalıcı olmaktadır. kartal diş kliniği diş beyazlatma işlemini lazer destekli tedavi ile yaparak daha hızlı ve istenilen sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

 Diş Beyazlatma İşlemi

 Diş beyazlatma işlemi ağız hijyeni iyi olan sağlıklı diş ve dişetlerine sahip hastalara uygulandığında daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Kozmetik bir ürün olan diş beyazlatma sistemleri her hasta için uygundur diye bir kural olmamakla birlikte burada diş hekimi oldukça önemlidir. kartal diş kliniği diş hekimleri hastaya uygun tedavilerin olup olmadığı hakkında hastayı gerekli konuda bilgilendirerek doğru tedavinin yapılmasına olanak sağlar. Diş beyazlatma işlemini yapan kartal diş kliniği işlem sırasında kullandığı malzemelerin kaliteli ve güvenilir olmasına oldukça dikkat etmektedir.

 Diş Beyazlatma İşlemi Evde Yapılır mı?

Günümüzde hastalar kendi kendilerine uygulayabildikleri ya da hekim tarafından hastalara uygulanması olmak üzere birçok çeşit diş beyazlatma yöntemleri mevcut olmaktadır. Beyazlatma işleminin uygun olan yönteminin belirlenmesi oldukça önemlidir.

Her zaman, hastaya hangi diş beyazlatma yönteminin uygun olup olup olmadığına mutlaka diş hekimi karar vermelidir. Aksi takdirde evde yapılan diş beyazlatma işlemi daha kötü sonuçlara neden olabilmektedir.

 Dişler Neden Beyazlığını Kaybeder?

 Çok fazla antibiyotik kullanımı, çay ve kahve tüketiminin oldukça fazla olması, şekerli ve gazlı yiyecek ve içeceklerin çok fazla tüketilmesi dişlerin beyazlığını kaybetmesini tetikleyen konular olmaktadır. Ayrıca kullanılan diş fırçası ve diş macununun çok iyi olmaması dişleri iyi temizlemediği için dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olmaktadır.

 Özellikle çocukluk döneminden itibaren diş fırçalama ve doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılması diş sağlığını korumada ve dişlerin doğal beyazlanmasını korumada oldukça önem teşkil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.