Elektronik sigara, tütün ürünlerine alternatif olarak üretilen ve sigarayı bırakma evresinde de yardımcı olan bir teknolojidir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu ürünlerin farklı aromalarda üretilmiş çeşitleri de bulunmaktadır. Sigara bağımlılığı olan kişilerin de bir müddet sonra e sigaraçeşitlerine yönelmesi kaçınılmazdır. Hızla gelişen bu teknoloji, sağlık açısından da her geçen gün daha olumlu şekilde atılımlarda bulunmaya devam etmektedir.

Elbette bu cihazların da yüzde yüz insan sağlığına olumlu etkilerde bulunduğu söylenememektedir. Yine de bilinçsiz bir şekilde tüketilen tütün ürünlerine oranla bu tip teknolojik modellerin zararı daha az bir çerçevede seyretmektedir.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara likit olarak üretilen ve aerosol buharı ile nikotin ihtiyacını insan vücuduna ileten bir üründür. Son teknoloji cihazlar ile kullanılan bu likit maddenin özel bir aparat yardımı ile buhara çevrilmesi gerekmektedir. Genellikle farklı aromalara da sahip olabilen bu likit madde, sigara bağımlılığı yaşayan kişilerin nikotin ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Bu sigaraların farklı markalar tarafından üretilmiş olan çeşitli versiyonları da bulunmaktadır. Tüm dünyada tercih edilen bu markalar ülkemizde de yaygın olarak satışa sunulmaktadır.

E – Sigara Özellikleri Nelerdir?

Elektronik sigara söz konusu olduğunda bu ürünlerin öne çıkan bazı özelliklerinin de bilinmesi gerekmektedir. Normal sigaraya göre daha kompleks bir yapıda olan bu teknolojik cihazların kullanımları da oldukça farklıdır. İşte, e – sigaranın kullanımından önce bilinmesi gereken en temel özellikleri:

1-      E- Sigara Nasıl Çalışır?

Pille ya da şarj yoluyla çalışan bu cihazlarda öncelikle cihaza nikotin ve aroma içeren likit maddenin konulması gerekmektedir. Özel bir bölmeye yerleştirilen bu likit madde daha sonra ısıtılarak buhar haline getirilmektedir. Üstelik bazı cihazlarda alınması gereken nikotin oranını düzenleyen seçenekler de bulunmaktadır.

2-      Elektronik Sigara Çeşitleri

Smok elektronik sigara, bu alanda üretim yapan önemli markaların başında gelmektedir. Bu markaya Geekvape, Voopoo, Juul ve Vaporesso gibi kaliteli markalar da eşlik etmektedir. Dünya çapında tercih edilen bu markaların tüm ürünlerine Türkiye’den de ulaşılabilir. Üstelik bu alanda hizmet veren markaların farklı aroma içeren versiyonları da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir