Kombinizin kullanımında pek çok sorunla karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Günümüzde kombi cihazlarının gelişmiş teknolojileriyle herhangi bir sorun olduğunda, bu sorunun ne olduğu kombi hata kodları ile anlayabiliyorsunuz. Kullanma kılavuzu üzerinden aldığınız kombi hata kodunun anlamına görebilir ve soruna dair fikir sahibi olabilirsiniz. Hatta kombinizin mevcut arızası için basit tipte müdahaleler ile kendinizde çözüm sağlayabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda kombi hata kodu vermese de fonksiyon anlamına arızalar yaşayabiliyor. Bunlardan birisi de kombi ateşleme sesi verip, çalışmaması sorunudur. Bu durumda Maltepe Demirdöküm Kombi Servisi uzmanlarımız tarafından test gerçekleştirilmelidir.

Kombi Ateşleme Sesi Çıkarttıktan Sonra Neden Çalışmaz?

Kombinizde ateşleme problemi ile karşı karşıya kaldığınızda marka ve modeline göre değişecek şekilde gösterge ekranında hata kodu almanız gerekir. Bu hata kodu ile cihazınızın ateşleme fonksiyonunu yerine getiremediğini anlayabilirsiniz. Çözümü için yine Bulgurlu Baymak Kombi Servisi profesyonel hizmetlerine ihtiyacınız oluşsa da en azından sorundan haberdar olabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda kombinizin ateşleme yaparmış gibi yapıp, çalışmaması arızası oluşmasına rağmen gösterge ekranında hata kodu vermeyebilir.

Hata kodu alamamanız kombinizin ateşleme ile ilgili olan sorunun kaynağının tespiti noktasında oldukça geniş bir yelpaze meydana getirir. Çünkü kombinizin ateşleme fonksiyonunu yerine getiremeyecek çalışamamasına neden olabilecek çok sayıda etken söz konusu olabiliyor. Bu etkenler doğalgaz akışının sağlanamaması, burolür sorunları vb. gibi oldukça geniş bir çeşitlilikte olabilir.

Kombi Ateşleme Yapamama ve Çalışmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Kombinizde ateşleme yapamamaya bağlı olarak çalışmama arızası yaşıyorsanız, doğrudan kullanımınız etkilenecektir. Bu nedenle kısa süre içerisinde çözümünün sağlanması elzemdir. Bunun için profesyonel Çekmeköy Vaillant Kombi Servisi merkezimizden destek alabilirsiniz.

Cihazın ateşleme fonksiyonunu yerine getirebilmesi için devreye giren tüm bileşenleri olan başta gaz akışını sağlayan parçalar olmak üzere program aygıtına kadar tüm parçalar tek tek kontrol edilir. Arızanın hangi parçadan kaynaklandığı belirlendikten sonra onarım müdahalesi yerine getirilir. Onarım imkanı söz konusu olmayan kombi parçaları için ise yedeğiyle değişim yapılır. Değişim işlemlerinde kullandığımız kombi yedek parça ürünleri 100% orijinal yedek parçalardır. Bu sayede kısa süre içerisinde tekrar değişen parçadan kaynaklı aynı veya benzer arızalanmalar ile karşı karşıya kalmamanız sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.