Beyaz eşya teknolojisinde durmaksızın süratle devam eden gelişim, yeni nesil teknolojik olanaklardan faydalanabilme şansı tanıyor. Özellikle son dönemde dünya genelinde yaygın şekilde kullanılmaya başlanan kurutmalı çamaşır makineleri, yaşam alanlarına ciddi bir konfor getiriyor. Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırları asmaya gerek olmadan kuru ve kullanıma hazır hale getiren kurutma özellikli çamaşır makinesi teknolojileri bulunuyor. Bu teknolojide dünya lideri olan Arçelik tarafından geliştirilmiş kaliteli ve yeni nesil kurutmalı çamaşır makinelerinde kullanım esnasında çeşitli sorunlarla ise mekanik cihazlar olmalarından kaynaklı karşılaşılabiliyor. Bu sorunlar arasında da yıkama işlemi sonrasında kurutmalı çamaşır makinesinin kurutma yapmaması sorunu geliyor. Kurutma özellikli makinelerle ilgili Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimizde kurutma yapamama arızasıyla sıklıkla karşılaşıyoruz.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kurutma Yapmıyorsa Ne Yapılmalı?

Kurutma özelliği sayesinde özellikle şehir yaşantısında büyük bir konfor ve kolaylık getiren yeni nesil çamaşır makineleri yaygın olarak kullanılıyor. Kurutma özelliği bulunan çamaşır makinelerinde bu özelliğin kullanılamaması ise ciddi bir sorun teşkil eder. Eğer çamaşır makinesinde yıkama sonrasında çamaşırlar kurutulamıyor ise profesyonel Sarıgazi Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmadan önce bazı basit kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Kurutmalı çamaşır makineleri son derece gelişmiş özellikleri ile birlikte son derece komplike sistemlere sahiptir. Özellikle hem yıkama hem de kurutma fonksiyonuna ilişkin son derece spesifik ayar düzenlemelerinin yapılabilmesine fırsat tanır. Bu durumda kullanımına ilişkin standart makinelere göre daha karmaşık yapı ortaya çıkartır. Bu nedenle de kullanıcılar tarafından genellikle yıkama sonrası kurutma fonksiyonunun başlaması devre dışı bırakılabiliyor. Dolayısıyla yıkama sonrası kurutma yapmayan makinelerde kontrol panelinden kurutma özelliğinin aktif olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer kurutma özelliği aktif değil ise aktif hale getirilerek, yıkama sonrası kurutma yapması sağlanır.

Kurutma özelliği açık olmasına rağmen yıkama işleminin tamamlanmasının ardından kurutma yapmayan cihazlarda teknik arıza olduğu anlaşılmaktadır. Bu durumda mutlaka profesyonel teknikerler tarafından müdahale edilebilmesi için Ataşehir Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmelidir. Alanında uzman teknikerler tarafından kurutmalı çamaşır makinelerinin program aygıtı, kurutma fonksiyonunu sağlayan diğer bileşenlerindeki teknik arıza olasılıklarına dair gerekli kontroller sağlanır. Yapılan kontroller neticesinde arızalı olduğu belirlenen bileşen onarım işlemine alınır veya doğrudan yenisiyle değiştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.