Metal etiket; genel anlamda serigafi baskı tekniği ile ve asit indirme gibi yüzeylere şekil veren ve işlenen metallerden oluşur. Herhangi bir metal çeşidi ile yapılan etiket türü metal etiket türü olarak isimlendirilebilir.

Genel olarak leksan etiketler, endüstriyel ortamlarda bazı kimyasal, fiziksel ve mekanik aşındırmalar doğurabilir. Bu gibi durumlarda endüstriyel ortamlara sağladığı uyumla dikkat çeken metal etiketler, etiket ihtiyacını ortaya çıkarır. Metal etiketin günümüzde bu denli tercih edilmesinin en büyük sebebi farklı pek çok çeşide sahip olması ile birlikte, endüstriyel ortamda var olan zor şartlara karşı dayanıklı olmasıdır. Metal etiketler yapı bakımından yüksek ısıya da oldukça dayanıklıdır ve sert yüzey, yüksek boya tutuculuk niteliklerine sahip olması ile de dikkatleri üzerine çeker.

Paslanmaz malzemeden pirinç malzemeye ve demirden alüminyuma değin pek çok metal, istenilen renk ve şekle göre tasarlanabilir. Delikli ya da deliksiz biçimde üretilen metal etiketler, düz ya da özel kesim kriterlerine göre uygun fiyatlarla üretilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.