Sevgi evleri olarak da bilinen Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan verilen ilanlara göre Çocuk Esirgeme Kurumu personel alımı yapacak. Sevgi evleri memur alımı, iş ilanları, başvurular ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Çocuk Esirgeme Kurumu Personel Alımı 2023

SHÇEK, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul Himaye-i Etfal Cemiyeti olarak temeli atılan, o zamanlarda bir devlet kurumu olmayıp bir dernek olan kurumdur. Günümüzde devletin bir kurumudur ve 1980 yılından beri böyledir. 24.05.1983 tarih ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ile Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlı olarak kurulan ve 02.04.1989 tarih ve 356 sayılı KHK ile Başbakanlığa bağlanan bir kamu kurumudur. Ancak günümüzde Başbakanlık kaldırıldığı için doğrudan Cumhurbaşkanlığına bağlı bir kurumdur. Başlıca görevleri şunlardır: Yardıma ve(ya) bakıma muhtaç, bir diğer ifadeyle korunmaya muhtaç aile, çocuk, genç, özürlü, yaşlı, kadın ve diğer muhtaç insanlara sosyal hizmetler götürmektir.

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARINI TAKİP İÇİN TIKLAYIN

Çocuk hizmetleri genel müdürlüğü olarak faaliyetlerini sürdüren kurum Türkiye’de yoksul ve korunmaya muhtaç olan aile ve çocuklar için çeşitli bakım ve eğitim hizmetlerine geniş kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır. Kurum birçok kişiye Türkiye’nin 81 ilinde geniş kapsamlı hizmet içeriği ile çalışmalarını sürdürüyor.  Çocuklara ve ailelere bakım sağlık kültür ve eğitim gibi çeşitli içeriğini hiçbir ücret almadan sunan kurum Türkiye de yardıma muhtaç ve yoksul ailelere yardım ederek çeşitli hizmetleri sunmaktadır. Bu kurum tamamen yardım amaçlı kurulmuş olup, devlet bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Yardıma muhtaç aile ve çocukların daha iyi bir yaşam için ve gelecek için çeşitli hizmetler kurum tarafından sunulmaktadır. Bu hizmetler ise belli başlı illerde değil ülkemizin dört bir yanında yer almaktadır.

Türkiye’nin Dört Bir Yanında Shcek Faaliyetlerini Sürdürüyor

Türkiye’nin 81 ilinde ve çeşitli ilçelerde faaliyetlerini sürdüren kurum geniş kapsamlı hizmet içeriği ile yardıma muhtaç aile ve çocuklara çeşitli hizmetlerin sunulması amacıyla kurulmuştur. Başbakanlık sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu adı ile faaliyetlerini sürdüren shcek da çeşitli hizmetlerde birçok personel çalışmaktadır Bu personel ve çalışanlardan bir tanesi olmak istiyorsanız internetin gücünü kullanarak kuruma başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Sevgi Evleri Personel Alımı İhtiyaçlarını İnternetten Takip Edin

Çeşitli hizmetlerde bulunabilir ve yardıma muhtaç aile ve çocuklara çeşitli hizmetleri ücret karşılığında sunmanın keyfini ve rahatlığını sizde yaşayabilirsiniz. Günümüzde birçok aile ve çocuk çeşitli nedenlerden dolayı yardıma muhtaç durumda kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda çocuk ve ailelerin tespit edilmesiyle birlikte çocuk esirgeme hizmetleri genel müdürlüğü bünyesinde koruma altına alınmak suretiyle ailelere bakım ve çocuklara çeşitli eğitim ve kültür hizmetleri sunmaktadır. Devlet bünyesinde sunulan bu hizmetler shcek tarafından ve çalışanlar eşliğinde gerçekleştirilir. Bu çalışanların arttırılması için ya da çıkanların yerine yeni personellerin alınması için internetten çeşitli ilanlar yapılmaktadır. Bu ilanlara siz de internetten takip ederek başvuru yapabilirisiniz. Bu kurum tamamen yardım amaçlı kurulmuş olup, devlet bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Çeşitli Shcek Personel İlanları Olabiliyor

Çeşitli personel ihtiyaçları kurumda olabilmektedir. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek amacıyla internet üzerinden çeşitli duygular belirli zaman dilimlerinde gerçekleştirilmektedir. Bu ilanları takip ederek sizde personel alımı dönemlerinde başvurunuzu gerçekleştirerek ihtiyacınız olan bu işe başlayabilirsiniz. İnternetin gücünü kullanarak siz de personel başvurusu yaparak kurumda çeşitli görevlerde çalışabilir ve yardıma muhtaç aile ve çocuklara çeşitli hizmetlerde faaliyetlerin sürdürebilirsiniz.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Siz De Çalışabilirsiniz

Günümüzde çok daha kapsamlı ve geniş yelpazede sunulan bakım ve çeşitli bu hizmetleri Avrupa standartlarında sunulmaktadır. Değişik alanlarda olan personel ihtiyaçları için internetten personel ilan yapılarak personel alımı gerçekleştirilmektedir. Sizde bu alımı ilanları takip ederek Çocuk hizmetleri genel müdürlüğü olarak faaliyetlerini sürdüren bu kurumda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu personel alımı ilanları Aile bakanlığı tarafından ilan edilmekte başvurular kabul edilmektedir. Aile bakanlığı resmi sitesi üzerinden sevgi evleri iş ilanları takip edilebilir veya bakanlığın başka alanlarda verdiği ilanları değerlendirebilirsiniz. Aklınıza takılanları aşağıdaki yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/shcek-personel-alimi-2018/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like