Doğalgaz altyapısının yaygınlaşmasıyla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kombi kullanım oranları büyük bir hızla artmaya devam ediyor. Kullanım potansiyelinin artışı aynı zamanda da hem özellik bakımından hem de kullanım amacına göre farklı kombi modellerinin geliştirilmesine neden oluyor. Günümüzde kombi teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte birbirinden farklı özelliklerde ve çalışma prensiplerinde kombi modellerinin geliştirilmesini sağlıyor. Yoğuşmalı kombi ve hermetik kombi şeklinde farklı kombi modelleri yaygın olarak kullanılırken, Kurtköy Arçelik Servisi merkezimizde tüm kombi modellerine yönelik profesyonel kurulum, bakım ve onarım hizmetleri sunuluyor.

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanan kombi tiplerinin başında yoğuşmalı kombiler geliyor. Yoğuşmalı kombilerin diğer kombi tiplerine göre taşıdığı bazı özellikler, avantajlı kombi kullanım imkanı getiriyor. Bu nedenle de günümüzde kombi tipi tercihlerinde yoğuşmalı kombi modelleri daha fazla öne çıkıyor. Yoğuşmalı kombi modelleri doğalgazı yakarak, ortaya çıkarttığı ısıyı tekrar kullanabilme özelliğine sahiptir. Ortaya çıkan ısıyı diğer kombi tiplerinde olduğu gibi bacadan dışarıya atmak yerine sisteme yeniden dahil ediyor. Bu sayede yoğuşmalı kombi modelleri çok daha tasarruflu bir şekilde ısınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesine yardımcı oluyor. Ancak yoğuşmalı kombiler ile ilgili olarak halk arasında öne çıkan doğalgazı iki kez yakması gibi bir durum söz konusu değildir. Yoğuşmalı kombilerin kullanımına ilişkin yaşadığınız performans sorunları başta olmak üzere tüm kombi arızaları ile ilgili olarak Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimizden yardım alabilirsiniz.

Hermetik Kombi Nedir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan kombi modellerinden birisi de hermetik kombi tipidir. Bu kombi tipi, yoğuşmalı kombi tipinde olduğu gibi doğalgazı yakarak ortaya çıkarttığı ısıyı tekrar kullanmamaktadır. Temel çalışma prensibi gereğince hermetik kombi modelleri, ateşleme fonksiyonunu havanın kombi içerisindeki fan ile alır. Daha sonra oluşan gazında aynı sistem sayesinde baac üzerinden dışarıya atılımını sağlar. Bu şekilde ortaya çıkan sıcak suyu da peteklere göndererek, ortamdaki ısıtma ihtiyacına yanıt verir. Hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi modelleri arasında belirgin farklılıklar bulunur. Tüm kombi tiplerinin kullanımında yaşadğınız teknik sorunlar için 7/24 Üsküdar Baymak kombi Servisi merkezimizden teknik hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir