Siirt Belediyesi personel alımı yapacak. Siirt Belediyesi işçi alımları, iş ilanları, başvurular ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Ülkemizin, kendine özgü şehirlerinden biri olan Siirt, özellikle son yıllarda ki atılımlarıyla, tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Hal böyle olunca, Siirt Belediyesine birçok görev düşüyor. Şehrin oturmasını sağlamak, altyapı hizmetleri, hızla aratan nüfus, belediyeyi personel alımına itiyor. Bu yıl için de Siirt belediyesi personel alımı yapabilir. Yine 2023 yılında, Siirt belediyesi işçi alımı da yapması bekleniyor.

Siirt Belediyesi Personel Alımı 2023

Bu yıl itibariyle 350 bin civarı nüfusa sahip Siirt, her sene belirli dönemlerde belediye ve diğer alanlarda personel alımı gerçekleştirmektedir. Siirt belediyesi personel alımı başvuruları için şu an kesin bilgiler yer almamakla beraber güncel duyuruları takipte kalarak zamanında başvuru yapabilirsiniz. Sadece belediyelerde değil, bu kuruma bağlı bazı işletmelerde de alımlar olabilmektedir. KPSS şartı istenen ve istenemeyen kategoriler bulunabilir. Kendi meslek grubunuza uyan seçeneklerinden birine başvuru yaparken genel şartları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Gelişmekte olan bu güzel şehirde, Siirt belediyesi iş ilanları ile duyurularını, devletin resmi personel sitelerinden duyurmaktadır. Kendi sitesinden ve duyurulardan, Siirt belediyesinin adaylarda aradığı nitelikleri öğrenebilirsiniz. Belediye yine iş ilanları üzerinden, mülakat mı yoksa yazılımı yapacağını da, duyuracak. Siirt belediyesi iş ilanları ve duyurularını, pozisyonlarını, aranan nitelikleri, iş ilanları sayfasından takip edebilirsiniz. Küçük ama şirin olan bu il de, ulaşım sorunu yaşamayacaksınız. Siirt’te ki vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iş ilanlarına, başvurular belediyeyi de memnun etmektedir.

Siirt belediyesi eleman alımı ilan ile duyurulacağı için, aranan niteliklerde işin pozisyonuna göre, ilanlarda duyurulacaktır. Belediyenin genel olarak aradığı niteliklerden birkaçı şunlardır. TC vatandaşı olmak, Siirt’te oturuyor olmak ve adli sicil kaydı bulunmamak. Ayrıca belediye memur alımında, KPSS puanlarını da göz önünde bulunduracak. Elaman alırken adayları, sözlü ve ya yazılı sınava tutması beklenen belediye, nitelikli elemanları bu şekilde tespit edecek. Gelişen bir şehir olan Siirt’in, belediyesinin iş ilanlarına herkes başvurabilir. Siirt Belediyesi memur veya işçi alımı ilanlarını devlet personel başkanlığı resmi sitesinden, ihtiyaç duyduğu zamanlarda yayınlamaktadır.

Siirt Belediyesi İş Başvurusu

Kendi bünyesinde çok sayıda birimi bulunduran Siirt, farklı birimler için geçici ya da kadrolu personel alımı gerçekleştirir. Siirt belediyesi iş ilanları araştırmalarınızda hedeflenen sonuca ulaşabilmek için sadece bu kuruma başvuru yapmak yerine farklı kategorileri de değerlendirmeniz önerilir. Yani çok sayıda başvuru yaparken arada belediye iş ilanlarını da değerlendirmekte yarar var.

Müracaat Koşulları

  • 657 sayılı kanunun 48. maddesinin A bendinin 1 4 5 6 7 ve 8 numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
  • Sınav tarihinden geçerli olan ÖSYM tarafından KPSS P3 puan türünden en a 60 puan almış olmak
  • Görevine engel olacak sağlık problemi bulunmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yaşlılık ve malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı 6 aydan veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa verme suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
  • Sınav tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak
  • Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile gönderilen talepler kabul edilmeyecektir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

İlgili Siirt belediyesi iş başvurusu yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta başvuru şartları ve zamanı. Şartlara uyum sağladığınızda, alım yapacak kurumun beklediği evrakları internet üzerinden ya da doğrudan ilgili kuruma giderek başvuru yapamazsınız. Nereye olacağı konusunda ilgili ilan metninde açıklamalar olacaktır.

Siirt Belediyesi Personel Alımı Tarihleri Ne Zaman?

Alımlarını ihtiyaç duyduğu zamanlarda açıklayan Siirt Belediyesi personel alımı ilanlarını devlet personel başkanlığı resmi sitesinden duyurmaktadır. Sizler de bu ilanları takip ederek belediyeye zamanında iş başvurusu yapabilirsiniz. 2023 için Siirt Belediyesi iş ilanları ne zaman yayınlanacak net bir bilgi bulunmuyor. Bu yüzden belediye ilanlarını sürekli olarak takip etmelisiniz.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/siirt-belediyesi-personel-alimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like