Sivas Belediye Başkanlığından verilen ilanlara göre Sivas Belediyesi personel alımı yapacak. Sivas Belediyesi zabıta memuru, itfaiye eri alımları için iş başvurusu ve başvuru şartlarına dair detaylar yazımızda yer alıyor.

Sivas Belediyesi 60 Personel Alımı İlanı

Sivas belediyesi 30 itfaiye eri ve 30 zabıta memuru olmak üzere toplamda 60 personel alım ilanı verdi. Bu pozisyonların tamamını ve aranılan nitelikleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Belediye içerisinde en çok eleman ihtiyacı oluşan pozisyonlar arasında zabıta alımı, temizlik işçisi ve sözleşmeli personel alımı yer almaktadır. Ayrıca başka bir önemli konu da Sivas Belediyesi personel alımı ilanlarını yayınlarken çok dikkatli davranan ve aday seçme değerlendirme aşamasında titiz davranan bir belediyecilik anlayışı benimsemesidir. Bu yüzden yayınlanan ilanlara başvurularınızı yaparken iş tecrübeniz ve özverili davranmanız çok önemlidir.

Sivas Belediyesi Personel Alımı

Sivas, İç Anadolu bölgesinde yer alan bir şehirdir. 700 bini aşkın nüfusu, tarihi ve kültürel varlıkları ile son yıllarda büyük gelişim göstermiştir. Her geçen gün kendini geliştiren Sivas belediyesi memur alımlarına başlayarak daha çok kişiye hizmet etmeyi planlıyor. Henüz başvuru formları yayınlanmasa da pek çok kişi bu memur alımlarına aday olmak istiyor. Memur alımlarının çoğu itfaiye ve zabıta memurluğu üzerine olacak. Ancak bu iş alımlarına aday olabilmek için bazı şartları taşıması gerekiyor.

Belediye Genel Başvuru Şartları

Sivas Belediyesi personel alımlarına başvurmak için gerekli şartlar:

  • Türk vatandaşı olmak
  • Devletin kamu haklarından mahrum olmamak
  • Her ne kadar beraat etmiş olsa da devlete zarar verecek suçlardan hapis cezası almamak (zimmet, gasp, hırsızlık, dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, kaçakçılık ve hileli iflas vb.).
  • Askerliği bitirmiş olmak veya askerlikten muaf olma.
  • Çalışmaya engel akıl sağlığı ve bedensel engelin bulunmaması.
  • İlanda belirtilen şartları taşımak

Bu şartları taşıdığınız takdirde başvuru ilanı yayınlandığı zaman başvurunuzu yapabilirsiniz.

Özel Başvuru Şartları

Genel başvuru şartlarını açıkladıktan sonra özel başvuru şartlarını da açıklamakta fayda var. Özel başvuru şartlarına uyabilmek için öncelikle İtfaiye memuru kadrosunun belirtmiş olduğu okul düzeyinden mezun olmanız gerekir. Yani, başvuru ilanında “en az lise mezunu personel alımı olacaktır” deniliyorsa sizin de en az lise mezunu olmanız gerekir. Bununla beraber belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ye girmiş olmanız ve taban puanı almış olmanız gerekir. İtfaiye ve zabıta memurluğuna başvuru yapabilmek için daha önce çalıştığınız iş yerinden disiplinsizlik ve ahlaksızlık yaparak ayrılmamış olmanız gerekir.

Boy Ve Kilo Şartları Var Mı?

İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü tarafından belirlenmiş boy ve kilo oranlarına uymanız gerekir. Başvuru sürecinde giyinik ve çıplak olarak boyunuz ve kilonuz ölçülür. Bayanlarda ve kadınlarda farklı boy ve kilo oranları istenir. İstenen kilodan 10 kg farklı olabilirsiniz ancak daha aşağısı ve yukarısı kabul edilmemektedir. Boy ve kilo testini geçtikten sonra aranan şartlar arasında Zabıta memurluğu alımlarına başvurmak isteyenlerde B sınıfı ehliyet bulunması gerekir. İtfaiye memurluğu alımlarına başvurmak için ise kapalı ortamlarda bulunamama, yükseklik korkusu, panik atak gibi rahatsızlıklara sahip olmamak gerekir. Ayrıca İtfaiye memurluğuna başvuru yapabilmek için C sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor.

Sivas Belediyesi Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

İtfaiye ve zabıta memurluğu için başvuru yaptığınızda sizden şu belgeler istenir; iş talep formu (internetten temin edilir), nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesinin noter imzalı hali, sürücü belgesinin noter imzalı hali, KPSS sınavı sonuç belgesi, askerlik veya askerlikten muaf belgesi.

Bu belgeleri tamamladıktan sonra Sivas belediyesi İtfaiye ve zabıta memurluğu başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu kadrolara başvuru yaparak kendinize bambaşka bir hayat kuracağınız gibi Sivas belediyesinin gelişmesine de katkıda bulunursunuz. Başvuru ilanı yayınlandıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sivas Belediyesi Personel Alımı İlanı İçin Tıklayın.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/sivas-belediyesi-personel-alimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like