Türkiye İş Bankası staj başvurusu yapacak adaylar için, staj şartları, başvuru süreci ve mülakat gibi konularda bilgiler aktarıyoruz. Türkiye İş Bankası 1924 yılında 26 Ağustos tarihinde Türkiye’nin ilk ulusal  bankası olarak hizmete başlamıştır. İlk hizmete başladığı yıllarda iki şubede 37 personelle hizmet vermekteydi. Bankanın açılışı 9 Eylül 1924 tarihinde resmi olarak bir tören ile yapılmıştır. Türkiye’nin kurulmuş olan ilk ulusal bankası olarak tarihe geçmiştir. Zaman içerisinde hızla büyüyerek ve çalışmalarına genişleterek bugünlere gelmiştir. Banka günümüzde çok sayıda şubesi ile Türkiye genelinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Türkiye İş Bankası Staj Başvurusu

Bankada staj yapmak isteyenler için belirlenen süre içerisinde yapılan başvurular sayesinde eğitim görmekte olan öğrenciler arasından seçilmektedir. Bu nedenle stajını Türkiye İş Bankasında yapmak isteyenler yaz veya kış dönemi için gerekli olan evraklar ile başvurularını yapmaları gerekir. Her dönem banka bünyesinde çalıştırmak üzere çok sayıda stajyer alırken farklı şubelerde görev yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin başvuru işlemlerini yaparken stajyer alımlarında şubeye dikkat etmeleri gerekir.

Türkiye İş Bankası Staj Şartları

Türkiye İş Bankasında staj yapmak isteyenler için aranan bilgiler şunlardır;

  • TC vatandaşı olmak,
  • En az 18 yaşını doldurmuş olmak ve en fazla 30 yaşında olmak,
  • Türkiye’nin her yerinde çalışmaya açık ve ayrıca sağlık durumu uygun olmak,
  • Üniversitenin dört yıllık bankacılık ile ilgili olan bölümlerinde öğrenim görmek,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • Ağır bir suçtan dolayı hüküm yememek,
  • Herhangi bir kurum veya kuruluş da zorunlu olarak hizmet verme yükümlülüğünün olmaması gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olduğu için özellikle bankacılık ile ilgili eğitim görmekte olan öğrencilerin staj için tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın yaz ve kış dönemlerinde stajyer alımları yapması özellikle eğitim görmekte olan öğrencilerin staj eğitimini almaları için tercih sebebi olmasını sağlamaktır.

Başvuru yapmak isteyenler gerekli donanıma sahip olmaları durumunda internet üzerinden yapacakları işlem ile gerekli belgeleri ve bilgileri sisteme girerek başvuru işlemlerini yapabilirler. Bu durumda bankaya başvuru yapmak isteyenlerin Türkiyeİş Bankası stajyer alımı sürecini takip etmeleri gerekir.

Türkiye İş Bankası staj başvurularını takip için tıklayınız.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/turkiye-is-bankasi-staj-basvurusu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like