Ziraat bankası staj başvurusu yapacak adaylar için staj şartları, başvuru süreci ve mülakat gibi konularda bilgiler aktarıyoruz. Ziraat bankası Osmanlı devleti döneminde kurulmuştur. 1863 yılında kurulmuş olan banka Türkiye’nin üç kamu bankası arasında yer almaktadır. Mithat Paşa tarafından kurulmuş olan banka zaman içerisinde gelişerek bugünlere gelmiştir. Günümüzde dünya çapında hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde her şehirde şubesi bulunan banka aynı zamanda dünya çapında hizmetleriyle farklı ülkelerde de şubelere sahiptir.

Farklı dallarda eğitim görmekte olanlar Ziraat Bankası staj başvurusu ile stajlarını bankada yapabilirler. Başvuru işlemleri için gerekli olan belgeler ve aranan kriterler stajyer seçimlerini etkilediğinden her öğrenci uygun olduğu durumda başvurusunu yapabilir. Ziraat bankası bünyesinde Stajyer olarak görev almak isteyen öğrencilerin başvuru işlemlerini yaparken alımı yapılacak olan şubeye göre tercihlerini yapmaları özellikle ulaşım sorunu yaşamadan istedikleri şekilde sonuç elde etmeleri için önemlidir.

Ziraat Bankası Staj Şartları

Staj için Ziraat bankasını tercih edenlerin aşağıda yer alan kriterlere uygun olmaları gerekir. Kriterlere uygun olan adayların yapacağı başvuru işlemleri sonrasında değerlendirme yapılarak bankanın bünyesinde farklı şehirlerde görev almak üzere stajyer alımı yapılacaktır.

  • TC vatandaşı olmak,
  • En az 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Üniversitenin dört yıllık bankacılık ile ilgili olan bölümlerinde öğrenim görmek,
  • Türkiye’nin her yerinde çalışmaya açık ve ayrıca sağlık durumu uygun olmak,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • İyi derecede İngilizce bilgisi olması,
  • Ağır bir suçtan dolayı hakkında hüküm verilmemiş olması gerekiyor.

Ziraat Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası bünyesinde staj yapmak isteyenlerin online olarak gerekli bilgileri girmesiyle staj başvurusunu yapması mümkündür. Aranan kriterlere uygun olan öğrencilerin yapacağı başvurular arasından değerlendirme yapılarak bu şekilde banka bünyesinde farklı şehirlerde görev almak üzere çok sayıda stajyer alınmaktadır. Staj yapmak isteyen öğrenciler bu süreçte başvuru işlemlerini tarihlerin açıklanması ile yapabilirler.

Staj yapmak isteyen öğrenciler eğitimlerini tamamlanabilmesi için ihtiyaç duydukları yaz veya kış dönemindeki staj işlemleri için Ziraat bankası stajyer alımı ilanlarını takip ederek bu konuda gerekli işlemleri yaptıktan sonra sürecin tamamlanması ile banka bünyesinde göreve başlayabilirler.

Ziraat Bankası Staj İlanlarını Takip Etmek İçin Tıklayınız.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/ziraat-bankasi-staj-basvurusu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like