Antakya, Hatay iline bağlı bir ilçedir. Hatay, ülkemizin güneyinde yer alan ve 2 milyonu aşkın nüfusu olan en kalabalık şehirlerimizdendir. Hatay belediyesi birçok işçi, memur ve eleman alımı yapacaktır. Hatay Belediye Başkanı Lütfu Savaş, işsizlere iş imkanı sunmak ve şehri geliştirmek için var gücüyle çalışıyor. İlk adımı sözleşmeli ya da geçici elemanları belediye bünyesinde çalıştırmak için iş ilanı yayınlamayla yaptı. Yayınlanacak olan iş ilanları arasında itfaiye, zabıta, katip, muhasebeci, doktor, veteriner, mimar, memur, şoför, bekçi gibi pek çok meslek yer almaktadır. Hatay belediyesi bu iş ilanlarına başvuran kişileri büyük bir titizlikle eleyerek en avantajlı kişiyi ya da kişileri seçiyor. Hatay belediyesinin insan kaynakları departmanı bu konuda yaptığı incelemeler doğrultusunda şanslı kişiler seçiyor.

Hatay Belediyesi Memur Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesine iş ilanı için başvuran adaylar herhangi bir yazılı sınava tabii tutulmayacaklar. Adaylar başvuru şartlarını taşıyorsa ve başvuru tarihini kaçırmadıysa kendine en uygun sektöre başvurabilir. Başvuru yapıldıktan sonra adaylar sözlü sınava tabii tutulur. Sözlü mülakatı da geçtikten sonra artık Hatay Belediyesinde çalışabilirsiniz. Personel alımları yalnızca Antalya ilçesinde değil daha pek çok ilçede gerçekleşmektedir. Bu ilçeler arasında: Reyhanlı,  Altınözü, Dörtyol, Arsuz, Belen, Defne, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Samandağ ve Yayladağı olarak sıralanabilir.

Antakya İş Başvuruları Nasıl Yapılır?

Antakya belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımları için iş ilanları henüz yayınlanmadı. İlan yayınlandığı takdirde internet sitelerinden iş başvuru formuna ulaşabilirsiniz. İş başvurularını internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi Hatay Belediyesinin insan kaynakları departmanında da yapabilirsiniz. Ancak bunun için yine iş ilanlarının yayınlandığını görmeniz gerekiyor. Aksi takdirde Hatay Belediyesine yapacağınız başvurular kabul edilmeyecektir. Hatay Belediyesine yapacağınız başvuruları ve daha pek çok iş ilanları için çeşitli başvuru evrakları belli tarihlerde yayınlanıyor. İşçi alımlarını daha detaylı öğrenmek istiyorsanız Hatay Belediyesini sosyal medyalardan takip edebilirsiniz. Böylece başvuru tarihi dolmadan işçi alımlarına başvurunuzu yaparak kendiniz için bir adım atmış olursunuz.

Personel Alımlarında Aranan Şartlar

Her meslek grubunun aramış olduğu özellik farklıdır. Bu nedenle aranan özellikler özel ve genel olarak ikiye ayrılır. Genel personel şartları şu şekilde sıralanabilir;

  • Türk vatandaşı olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak ve başvuru yapacağınız iş alanının belirttiği öğrenim durumuna uymak
  • Akıl sağlığının yerinde olması ve bazı sektörlerde bedensel engelin bulunmaması
  • Başvuracağınız iş sektörüne göre ehliyet, sürücü belgesi ve sertifikaya sahip olmak
  • Erkek adaylar için askerlikten muaf olmak ya da askerliği tamamlamış olmak
  • Ağır suç işlemiş hükümlü olmamak ve devletin kamu haklarından faydalanıyor olmak

Bu şartları taşıdığınız takdirde Antakya’da çalışabilmek için Hatay Belediyesine başvuru yapabilirsiniz. Oldukça kalabalık olan şehre hizmet eden personel olarak yaşamınıza devam edebilirsiniz.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/antakya-belediyesi-personel-alimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like