Metro AVM insan kaynakları bölümünden verilen ilanlara göre Metro AVM personel alımı yapıyor. Metro Market iş ilanları, iş başvurusu ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Metro, bir dünya şirketi… Başarımızın sırrını, sunduğumuz kalite-fiyat avantajı, gastronominin gelişimiyle ürettiğimiz yeni çözümler, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını bilmemiz olarak tanımlayabiliriz.

Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürünü, yurt çapında yayılmış olan Metro Toptancı Market mağazalarında bulmak mümkün.

Metro, 25 ülkede 759 mağazası ve yaklaşık 108.007 çalışanıyla perakende sektörünün en önemli uluslararası şirketlerinden biridir.

Metro Grubun bir parçası olan Metro AVM’nin temelleri 1988 yıllarında atılmıştır. Almanya temelli bir marka olan Metro AVM ülkemizin yanı sıra dünyanın pek çok yerinde mağazaları bulunan büyük bir market zinciridir. Çatısı altında yüzler insana iş imkanı sağlayan Metro AVM personel alımı yapmayı sürdürmektedir.

İnsan Kaynakları

En Büyük Ödülün Mutlu Müşteri Olduğunu Düşünenlere

İstikrarlı büyüme eğilimi, sürdürülebilir gelişim fırsatları, uluslararası yapısı ve dinamik çalışma ortamı Metro Türkiye çatısı altında! Siz de Metro Türkiye’nin güçlü ve kurumsal yapısını keşfedin.

Kapsam ve Ölçek

Globalde; 25 ülkede 750’den fazla mağaza. 150 farklı kimlikten 110.000’den fazla çalışan. 21 milyonun üzerinde yerel ve global müşteri. Dünyadaki en uluslararası yapıya sahip toptancılardan biri olan Metro Cash & Carry, yeni pazarlarda modern ticarete ve tedarik yapılarına öncülük ederken, birlikte çalışma ve büyümeye kendini adar. Uluslararası yapı, çeşitlilik ve yüksek seviyede kültürlerarası iş yönetme becerisi kültürümüzün doğasında vardır. Metro Türkiye de 20 şehirde 36 mağazası 4500’den fazla çalışanı ile 1 milyondan fazla profesyonel müşterisi ile sektörün öncüsü. Lokal ekiplerin sınırları aşacak etki yaratma fırsatı sunmak birlikte başarmamız için kritik önem taşımaktadır. Siz de güçlü ekibimizin bir parçası olabilir ve işimizi beraber büyüterek daha ileriye götürme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Satışta En İyisi Olmak İsteyenlere

Geleneksel formattaki Metro Türkiye mağazalarının düzgün ve başarılı bir şekilde faaliyet göstermesini sağlamak için yaklaşık 300 kişiye ihtiyaç duyulur. Pozisyonlarımızın ilginizi çekmesi halinde başvurunuzu vakit kaybetmeden tamamlayınız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek mağazalarımızdaki çalışanlarımız için birincil önceliktir. Mağaza, profesyonelliğimizin kilit rol oynadığı ve etki alanımızın bizi rakiplerimizden ayrıştırdığı dinamik bir ortamdır. Müşterilerimizin iş ortağı olmak misyonu ile hareket ederiz.

Metro’da Çalışma Şartları

Metro Marketlerinde genellikle haftada 45 saat çalışırsınız. Bu sürede günlük 7.5 saat gibi bir süreye tekabül etmekte. Çalışma süresine yemek paydosu ve molalar dahil değildir. Metro Marketlerinde yaşanan bazı yoğun iş günlerinde mesai yapılabilmekte ve mesai ücretleri ödenmektedir. Çalışanlar haftada bir gün tatil hakkına sahip olmakla beraber yıllık çalışma süreleri dolan personeller yıllık izin hakkına erişmektedir.

Metro Market Personel Maaşları

Metro marketlerinde personel maaşları genellikle asgari ücretten %20 – %30 daha yüksektir. Ortalama 2400 – 3000 TL arasında maaş alan Metro çalışanları ek sosyal ve yan haklarla beraber çeşitli hak edişler de almaktadır.

Metro AVM insan kaynakları ülke genelindeki tüm mağazalarında eksik olan personel birimlerini tespit edip buna göre iş ilanlarını yayınlamaktadır. Daha sonra başvuruları değerlendirmeye alan yetkililer, uygun görülen adaylar arasından seçimlerini yaparak işe alım sürecini başlatmaktadır. Pek çok ilde perakende mağazaları bulunan Metro AVM insan kaynaklarına siz de iş başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Reyon Elemanı

 • En az lise mezunu
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • İletişim becerisi yüksek
 • Mağaza ve müşteri hizmet odaklı bir anlayışa sahip
 • Vardiyalı sistemde çalışabilecek
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış

Depo Elemanı

 • En az lise mezunu,
 • Sevkiyat alanında 2 yıl deneyimi olan,
 • MS Office Programlarını kullanabilen
 • İletişim ve müzakere yeteneği güçlü
 • Organizasyon ve planlama becerisine sahip
 • Askerliğini tamamlamış, dinamik, bay,

Kasiyer

 • En az lise mezunu
 • Diksiyonu düzgün
 • Müşteri odaklı
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • İletişim becerisi yüksek
 • Mağaza ve müşteri hizmet odaklı bir anlayışa sahip

Ülkemizin neredeyse her noktasında mağazaları bulunan Metro AVM İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep Antalya, Mersin, Kayseri, Bodrum, Kocaeli, Denizli, Kuşadası gibi daha sayabileceğimiz bir çok bölgede hizmetlerini devam ettirmektedir. Mağaza sayısı fazla olmasından dolayı sürekli yeni eleman ihtiyacı duyabilen Metro Markete sizler de iş başvurusu yapabilirsiniz.

Metro Market İş Başvurusu Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like