Beklentilerinizi karşılayacak düzeyde bir e-ticaret sitesi kurmak için ne gerekli ve kurulum süreci nasıl olur iyice öğrenmelisiniz. E-ticaret sitesi kurmak ücretsiz olsun dediğinizde ise uzun vadede avantajınız da daha fazla olacaktır. Çünkü en başta masraflardan kısmanız ilerde daha fazla bütçe elde etmenizi sağlar.

İleriki aşamada online satış yapmayı hızlı ve pratik hale getirmek içinse eksiksiz bir e-ticaret paketi satın almanızda fayda vardır. CRM, takip ve raporlama, pazarlama entegrasyonları, güvenli hosting, ödeme sistemi, e-ticaret yazılımı gibi özelliklerin her birini paketle almanız web sitenizin verimliliğini artıracaktır. Kuracağım e-ticaret sitesi ücretsiz olsun diyorsanız bu gibi özelliklerin hepsini temel haliyle alabilir, ilerleyen süreçte ücretli seçeneklere geçebilirsiniz.

İlk defa online satış yapıyorsanız maliyetlerinizi düşünmeniz gerekir. Güncelleme, bakım, hosting, veri transferi ve buna benzer işlemlerin her biri maliyet unsuru olduğundan bunları minimum düzeyde tutmak adına hazır paketleri tercih edebilirsiniz. Alacağınız paketler size kolay kullanım imkanı da sunacaktır. Online mağazanızı birkaç dakika içerisinde kullanıma hazır hale getirebilmek için teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. 7/24 profesyonel destek ile basit ya da karmaşık fark etmeksizin tüm sorularınıza yanıt bulabilir, her zaman uzman desteği alabilirsiniz.

Online Satış Yapmak için Neler Gerekli?

E-ticaret siteleri günümüzde neredeyse herkesin alışveriş yaptığı platformlar haline gelmiştir. Talebin fazla olmasını avantaja dönüştürerek online alışverişe zemin hazırlayabilir, sizde kısa sürede ürün ve hizmet satışına başlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi kurmak ücretsiz olduğunda kurulum için gerekli olan özelliklere sahip olabilirsiniz.

Site kurarken belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Şahıs ya da limited şirketi kurmalı, kurulum sürecinde adım adım ilerlemelisiniz. Bu aşamada ihtiyacınız olan belgeler arasında elektronik ticaret bilgi sistemi kaydı, KEP adresi, veritabanı konumu, altyapı sağlayıcı ile anlaşma bildirimi, kurucu kişi ya da kişilerin fotoğrafları, vergi kimlik numarası, tüzel ya da gerçek kişiler için MERSİS numarası gibi bilgiler yer alır.

E-Ticaret Sitesi Kurarken Bilmeniz Gerekenler

E-ticaret sitesi kurmak ücretsiz olsun ya da olmasın hizmet verebilmeniz için şirket zorunluluğu vardır. Bunun için ETBİS kaydı yaptırmalı ve kayıt için belgeleri hazırlamalısınız. Kurulum için gerekli olan MERSİS numarasını ticaret odasından alabilirsiniz. Resmi kuruluş işlemlerinizde ticaret odası, vergi dairesi, sosyal güvenlik kurumu ile ilgili kayıtlar otomatik olarak yapılacaktır. Bunların ardından vergi levhasını alabilirsiniz. Ayrıca işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı da almanız gerekir. Tüm bu işlemleri sorunsuz şekilde halledebilmek adına Kobisi hizmetlerinden yararlanabilir, kurulum sürecinizi daha kısa ve pratik hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.