Bolu Belediye Başkanlığından verilen ilanlara göre Bolu Belediyesi işçi alımı yapacak. Bolu Belediyesi personel alımları, iş ilanları, başvurular ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Bolu Belediyesi Personel Alımı 2023

Bolu Belediyesi iş ilanları işsizlik yaşayan ve kamusal alanda düzenli iş isteyen kişiler için ideal bir fırsat olabilir. Bolu Belediyesinde her sene belirli dönemlerde alımlar olmaktadır. Bu alımlar büyük bir avantaj olabilir. Çünkü kamusal alanda çalışmak sosyal hakları da beraberinde getirecektir. Özel sektörde birçok firma emek sömürüsü yapabilmektedir. Yani sendikaya başvuru yapanların işten atılması bile söz konusudur. Bazı firmalar dışında uzun vadede alışanlara sendika hakkı olumsuz görülebilmektedir. Belediyede çalışmak isteyen binlerce belki daha fazla kişi vardır. Ancak bolu içerisindeki işlerle sınırlı kalmak zorunda da hissetmemeniz gerekir. Yani diğer şehirlerin belediyelerinde de işler bulabilir, çözümler geliştirebilirsiniz. Belli bir alanda uzmanlık ve tecrübeniz varsa, aksine hiçbir tecrübeniz yoksa ve şartlara uyuyorsanız bu durumda başvurularınız kabul edilebilir.

Bolu Belediyesinde İş Bulmak Zor mu?

Bolu Belediyesi işçi alımı için yapılan başvurularda bir açıdan zorluk olduğu görülebilir. Yani bazı alanlarda KPSS yüksek puan şartı aranabilmektedir. Ancak bazen KPSS puanı yüksek olsa da işe alınmayabilirsiniz. Torpil bu noktada etkisini gösterir. Ne yazık ki iş yeri açısından eşit şartlarda alım söz konusu değildir. Yani sınavla bile alım olsa birilerinin tanıdığı olmanız öne çıkar. Yani bu şekilde alımlar daha kolay olur. Bu da kötü ve moral bozucu bir durumdur. Yani bir alanda uzun yıllardır tecrübeniz varsa ve sizden daha kötü şartlardaki biri işe sadece tanıdığı olduğu için alınıyorsa bu durum sıkıntı demektir. Sistemsel bir soruna işaret eder.Bu açıdan belediyede iş bulmanın zor olduğu söylenebilir. Ancak işçi alımlarında,20-30 kişi alımlar olduğu zaman daha eşit şartlar olduğu söylenebilir. Bazı hallerde de referansla işe alma vardır. Referansla işe alma ise işe girecek kişi hakkında bilgi edinme amaçlıdır. Güvenli bir çalışma olması bakımından bu durum önemlidir. Tabi bazı kişilerin referansı da torpil gibi kullanması durumuna rastlanabilir.

Bolu Belediyesi Hizmetleri

Bolu Belediyesi personel alımı için ayrıntılara girmeden önce belediye hizmetlerinden de bahsetmek gerekir. Belediye temelde şehrin daha iyi şekilde görünmesi ve işleyişin de daha iyi olması bakımından faaliyetler gösteren bir kurumdur. Kamusal alan olarak bilinen parklar, bahçeler, sosyal faaliyet alanları, fuar kermes alanları ve daha fazlası belediye tarafından düzenlenir. Bu alanlar dışında bazı evrak işleri de binadan gerçekleşebilir. Ayrıca yol ve süslemeler için de belediye hizmetleri gerekebilir. Belediye hizmetleri kapsamlıdır.

Başvuru için düşünüldüğünde öncelikle belirtilen sürede işlem olması gerekir. Yani her ne kadar çok sağlıklı zeminde olmasa da Bolu Belediyesi iş başvurusu yaptıktan sonra sonuçlar için belirtilen süreyi beklemeniz gerekir. Daha sonra beklenen sonucu da internet üzerinden ya da doğrudan telefonla alabilirsiniz. Bazen sitede açıklama olmaya da bilir. Doğrudan aranabilirsiniz.

Bolu Belediyesi işçi alımı ilanın tüm ayrıntılarını paylaşmış bulunuyoruz. İlan hakkındaki düşüncelerinizi ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.


Yazı Kaynağı: https://www.personelalimibasvurusu.com/bolu-belediyesi-personel-alimi-2018/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like